Atrakcje

Plaża w Wiciu

Plaża w Wiciu jest największym atrybutem tej nadmorskiej miejscowości.

Plaża jest szeroka i piaszczysta. Zawsze jest na niej miejsce, niezależnie od pory dnia i ilości plażowiczów. Z centrum Wicia na plażę jest raptem 400 metrów.

Dojście do plaży jest łagodne, ponieważ wiedzie przerwą między wydmami. Sama plaża jest piaszczysta, miejscami tylko znajdziemy nieduże kamyki. Leżąc na plaży, za plecami będziemy mieli wydmy porośnięte kojąco szumiącym sosnowym lasem.

Jezioro Kopań

Jezioro Kopań położone jest na południe od wioski Wicie, a na północ od miejscowości Kopań. Powierzchnia jeziora to około 880 ha. Jest ono stosunkowo płytkie (średnia głębokość to niecałe 2m a maksymalna 4m), od Bałtyku oddziela je tylko wąski pas lądu. Panują tu dobre warunki żeglarskie - wiatr i fala jest tu prawie zawsze.

Jezioro Kopań to dobre miejsce dla wędkarzy - sandacze oraz szczupaki mają tu na tyle dobre warunki, że w sposób naturalny rozmnażają się. Jezioro systematycznie jest zarybiane węgorzem montee, który ma tu bardzo dobre warunki do życia. Występuje tu także okoń w dużej ilości.

Najbardziej atrakcyjną częścią jeziora jest jego południowy brzeg. Tutaj jest najwięcej podwodnych, kamiennych raf, przy których i na których kręcą się sandacze i okonie.

Mierzeja jeziora Kopań jest jednym z najbardziej urokliwych zakątków wybrzeża. Kanał ma ok. 300 metrów długości i znajduje się idąc na zachód od Wicia. Dojść do niego można plażą lub zbudowaną z płyt betonowych drogą zlokalizowaną na wale przeciwpowodziowym oddzielającym plaże od jeziora Kopań.

Mini Zoo

Zapraszamy całe rodziny, dzieci do spotkania "oko w oko" ze zwierzętami.

Mają tam Państwo możliwość poznania ponad 50 gatunków zwierząt, których nie da się spotkać w naturze. 

Zobaczyć można: ptactwo ozdobne, papugi, świnki wietnamskie, króliki, kózki, gryzonie.

Prowadzona jest również sprzedaż nadwyżek hodowlanych.

Szlak Wiatraków

Szlak Wiatraków to ponad trzynastokilometrowa trasa przebiegająca przez cztery miejscowości: Wicie, Kopań, Cisowo i Darłowo. Ścieżka oznaczona została kolorem zielonym. Jest to trasa łatwa, choć występują na niej miejscowe utrudnienia. Szlak wiedzie drogami o różnej nawierzchni – asfaltowymi, szutrowymi i pokrytymi płytami. Trasa częściowo łączy się ze Szlakiem Zabytków Średniowiecza oraz Międzynarodowym Szlakiem Rowerowym R10. 

>>Zobacz pełny opis<<

Szlak Zabytków Średniowiecza

Szlak Zabytków Średniowiecza - inaczej Szlak Cystersów, gdyż na trasie turyści poznają miejsca i budowle, powstałe właśnie dzięki cystersom. Szlak ten obejmuje 11 nadmorskich miejscowości: Darłowo, Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice i Cisowo. Łącznie trasa liczy ponad 100 kilometrów.  

>>Zobacz pełny opis<<

Szlak rowerowy R-10

MIĘDZYNARODOWY NADMORSKI SZLAK ROWEROWY R10

W okolicach Wicia, przez miasta Darłowo i Jarosławiec prowadzi międzynarodowy szlak rowerowy wokół Bałtyku R-10, zwany również Nadmorskim Szlakiem Hanzeatyckim. Nazwa pochodzi od Ligi Hanzeatyckiej, zwanej również Hanzą. Był to związek miast handlowych z czasów późnego średniowiecza i renesansu. Z Polskich miast do Hanzy należało m.in. Darłowo.

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

Muzeum zostało otwarte w 2014 roku. Celem eksponatów zgromadzonych w muzeum jest wprowadzenie zwiedzających w świat bursztynu bałtyckiego, pomoc w docenieniu wartości tego minerału. W muzeum znajduje się około 1500 eksponatów, kilkadziesiąt opracowań naukowych oraz bardzo dużo krótkich ciekawostek o bursztynie.

>>Zobacz pełny opis<<

Atrakcje w Darłowie i Darłówku

Darłowo to 14-tysięczne nadmorskie miasto leżące w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Położone jest nad Morzem Bałtyckim, w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Miasto o ponad 700-letniej tradycji może pochwalić się nie tylko średniowiecznym rodowodem ale również zaszczytnym mianem miasta królewskiego. To z uwagi na fakt, iż to właśnie w Darłowie w roku 1382 urodził się Eryk I Pomorski - król Danii, Szwecji i Norwegii zjednoczonych Unią Kalmarską.

>>Zobacz atrakcje<<

Rejsy wycieczkowe

Rejsy wycieczkowe odbywają się statkami po redzie z portu w Darłówku Wschodnim (w tym stylizowanej na wzór Łodzi Wikingów). Standardowy rejs wycieczkowy trwa około 40 minut. Na statku znajduję się piracka strefa z barem, a na pokładzie przygrywa klimatyczna szantowa muzyka. Można również nabyć pamiątkowy certyfikat świadczący o odbytej przygodzie morskiej w Darłowie. Bilety można nabyć bezpośrednio w porcie przy nabrzeżu w Darłówku Wschodnim przy rozsuwanym moście. 

Atrakcje w Jarosławcu

Atrakcje Jarosławca

Jarosławiec to popularna, nadmorska miejscowość letniskowa, oddalona od Wicia o około 6km na wschód. Historia Jarosławca jako letniska jest długa i bogata. Największą atrakcją Jarosławca jest oczywiście plaża nadmorska i bliskość morza. Dzięki temu co roku, w miesiącach letnich Jarosławiec rozkwita i zamienia się w gwarne i wesołe letnisko bogate we wszelkie atrakcje charakterystyczne dla tego typu miejscowości nadmorskich.

>>Pełny opis<<

Leonardia - park edukacji i rozrywki

W parku znajduje się około setki gier.
Są tu zarówno gry jedno- jak i kilkuosobowe. Proste zasady sprawiają, że nawet najmłodsi nie będą mieć problemu z ich opanowaniem, a rywalizacja i ruch na świeżym powietrzu to powrót do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, z dala od wirtualnego świata. Nie znajdziesz tu plastiku i powielanych odlewów. Każda gra została zaprojektowana i wykonana ręcznie w jednym egzemplarzu.

>>Więcej<<

Lokalny plac zabaw

W Wiciu komercyjnych atrakcji dla dzieci tj. różnego rodzaju automaty, stragany z bibelotami jest niewiele. 

Na skrzyżowanie ulic Plażowej i Morskiej znajduje się miejski plac zabaw. Jest on położony w centrum miejscowości (przy wejściu na plaże), więc rodzice mogą jednocześnie korzystać z pobliskich restauracji i pubów, mieć na uwadze bawiące się dzieci.

>>Zobacz pełny opis<<

Siłownia pod chmurką

Przy ul. Plażowej w pobliżu głównego wejścia na plaże, w cieniu drzew znajduje się siłownia zewnętrzna w Wiciu. Są to cztery podwójne urzadzenia do ćwiczeń. Tuż obok znajduje sie nowy plac zabaw dla dzieci

Ta atrakcja bez względu na na porę roku i pogodę cieszy się ogromnym uznaniem!  

>>Pełny opis<<

Cotygodniowe jarmarki i festyny

W okresie letnim miasteczko ze względu na swój unikalny styl organizuje zawsze wiele imprez plenerowych.

Organizowane są jarmarki na których wystawiają się miejscowi gospodarze i rękodzielnicy. Turyści zakupić mogą naturalne produkty z ekologicznych terenów gminy Darłowo, unikalna biżuterię i ręcznie wykonane pamiątki.